Úvod > O škole

Základní škola Kosičky

je malotřídní škola v regionu královéhradeckého kraje, vzdělávající žáky 1.–4. ročníku. Budova školy stojí na velmi klidném místě obce Kosiček. Jsme tvořivá škola, ve které se uplatní schopnosti každého dítěte, panuje zde přátelská až rodinná atmosféra mezi žáky a vyučujícími.

Hlavní cíle směřování školy

• Kvalitně připravená výuka, pro žáky zajímavá a pestrá
  • Střídání metod a forem práce, aby se žáci navzájem nerušili a plnohodnotně všichni hodinu využili
  • Spojování výuky se skutečným životem – názornost, reálné životní situace, pokusy, projekty, apod.
  • Využití přirozené aktivity žáků, jejich nápaditosti, kreativity, schopností a nadání
  • Důraz na samostatné řešení cvičení a úloh, ne pouze osvědčené postupy a řešení
  • Získávání zpětné vazby o znalostech a dovednostech žáků, využití sebehodnocení jako motivační formy zlepšování se
  • Individuální přístup k žákům – vyžadování píle a vytrvalosti
  • Sledování aktivity a práce jednotlivých žáků v každé hodině, snaha o stálé zapojení do výuky
  • Sledování pracovních postupů slabších žáků a pokud nejsou správné, individuální přístup
  • Umožnění žákům zažívat radost z úspěchů, z překonávání nezdarů, posilovat individuální sebevědomí každého z nich, ale naučit je i odpovědnosti za svoji práci a za domácí přípravu.

Školní akce

Během školního roku pořádá škola neformální setkávání s rodiči i veřejností, např. Halloween ve škole, kde jsou pro rodiče a děti připraveny výtvarné dílny, sportovní soutěže apod., spojené s posezením a občerstvením. K pravidelným akcím školy patří vánoční vystoupení žáků pro rodiče a veřejnost, kde žáci prezentují své výrobky prostřednictvím vánočních trhů v kulturním domě v obci a v posledním adventním týdnu chodí žáci vinšovat po obci. V tomto duchu se nesou i oslavy svátků jara, Velikonoce, kdy žáci připravují výstavu velikonočních výrobků ve škole a na závěr školního roku se všichni těší na velkou zahradní slavnost. Pravidelně vyjíždíme se všemi dětmi na týdenní lyžařský výcvikový kurz a na letní školu v přírodě.

Den otevřených dveří

Každým rokem Vás srdečně zveme na návštěvu naší školy v Den otevřených dveří, rádi se Vám budeme věnovat a přijďte se k nám podívat se svým předškolákem na neformální hodiny “Předškoláčka”, kdy se setkávají předškolní děti, přicházející se svými rodiči, vždy jednou za 14 dní na jednu hodinu matematiky, českého jazyka a výtvarných, pracovních a hudebních činností v měsíci únoru a březnu před zápisem do školy.”, kde Vás s Vaším dítětem rádi uvítáme.

Motto školy

“…vlak by měl jet takovou rychlostí, aby motýli mohli svobodně létat otevřenými okny dovnitř a zase ven…”